• یاد یاران سفر کرده

  یاد یاران سفر کرده

  عالم محضرشهداست،اما کو محرمی که این حضور را دریابد و در برابر این خلاء ظاهری خود را نبازد... زمان می­گذرد و مکانها فرو می شکنند اماحقایق باقی است... (شهید آوینی)

 • بازدید مدیرکل حوزه شهردار از تجهیزات خدمات شهری

  بازدید مدیرکل حوزه شهردار از تجهیزات خدمات شهری

  مصطفی کاظمی، مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران با همراهی مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران, یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ از کارخانه تجهیزات آتشنشانی, سایت برف روبی شاد آباد , منطقه ۱۸, و پسماند آبعلی بازدید کردند.

 • برج میلاد، میزبان هفتمین پرش بیس جامپ

  برج میلاد، میزبان هفتمین پرش بیس جامپ

  هفتمین برنامه پرش بیس جامپ از برج میلاد امروز و به مناسبت هفته تربیت بدنی با مشارکت شهرداری تهران و یگان ویژه ناجا برگزار شد. در این برنامه که باحضور 15چتربازبیس جامپ کشور انجام شد، 2نفر از کارکنان شهرداری تهران - هادی افشان و محمدحسین پناهی آنها را همراهی کردند.

 • پویش ملی ارتقا سلامت و نشاط زنان

  پویش ملی ارتقا سلامت و نشاط زنان

  همایش پویش بزرگ ارتقا سلامت و نشاط زنان با ورزش، به میزبانی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در این همایش معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و همچنین برخی از نواب رئیس بانوان فدراسیون‌های ورزشی حضور داشتند.

 • پر کردن گود میدان مقدم

  پر کردن گود میدان مقدم

  صبح روز جمعه -۱۸ مهر-دو ساختمان مسکونی و تجاری در میدان مقدم در منطقه ۱۷ تهران به دلیل گودبرداری ناایمن ساختمان مجاور ریزش کرد. به دستور مقامات قضایی، پیمانکار این پروژه مسئول پر کردن این گود شناخته شد که برای تسریع در روند کار ، شهرداری منطقه ۱۷ وارد عمل شد و با دستور معاون خدمات شهری شهرداری تهران از نقاط مخالف پایتخت خاک ها برای پرکردن این گود روانه میدان مقدم شدند.

 • تور عکاسی از مجموعه فرهنگی برج آزادی

  تور عکاسی از مجموعه فرهنگی برج آزادی

  عصر پنج شنبه 24 مهر1399 و همزمان با چهل و نهمین سال گشایش برج آزادی تور عکاسی از این مجموعه فرهنگی هنری با حضور جمعی از عکاسان و اساتید عکاسی برگزار شد.

 • خانه 150 ساله در قلب تهران

  خانه 150 ساله در قلب تهران

  این خانه که در خیابان لاله زار واقع شده است با قدمتی حدود 150 سال در حال حاضر مراحل ابتدایی مرمت و بازسازی خود را پشت سر میگذارد.

 • باغ موزه قصر

  باغ موزه قصر

  باغ‌موزه قصر که سابقاً زندان قصر نامیده می‌شد، اولین زندان متمرکز تهران بود. این زندان هم اینک تعطیل شده و تحت عنوان باغ موزه قصر که در بزرگراه شهید صیاد شیرازی، خیابان پلیس قرار دارد بعنوان یکی از مراکز فرهنگی، تاریخی و هنری کشور مورد بازدید عموم است.

 • ارتفاع پست

  ارتفاع پست

  همیشه کارکردن در ارتفاء جزو مشاغل سخت و پر خطر بوده است؛ در عین حال اگر نکات ایمنی در این شغل رعایت شود می توان ریسک حادثه را به حداقل رساند. در این مجموعه سعی شده است بخشی از این سختی هایی که این کارگران متحمل می شوند را به نمایش بگذاریم.

 • امروز طهران 4

  امروز طهران 4

  تهران امروز ستون نیازمندی‌های تمام روزنامه‌هایش این بود نیازمندیم به خبرهایی خوب به مرهم به دل‌هایی بدون داغ نیازمندیم به اشک‌های از سر شوق به دلهره‌های اتفاقات خوب به مهربانی بیشتر نیازمندیم به اخباری با دو خط لبخند... #معصومه_صابر مجموعه عکس های فوق شاید همان اتفاق خوب باشد ، همان دو خط لبخند...

 • ️افتتاح ورودی قدیمی موزه پست

  ️افتتاح ورودی قدیمی موزه پست

  مراسم افتتاح ورودی قدیمی موزه پست در خیابان امام خمینی (ره) پس از ۳۷ سال با حضور شهردار منطقه ۱۲ برگزار شد.

 • امروز طهران 3

  امروز طهران 3

  تهران امروز ستون نیازمندی‌های تمام روزنامه‌هایش این بود نیازمندیم به خبرهایی خوب به مرهم به دل‌هایی بدون داغ نیازمندیم به اشک‌های از سر شوق به دلهره‌های اتفاقات خوب به مهربانی بیشتر نیازمندیم به اخباری با دو خط لبخند... #معصومه_صابر مجموعه عکس های فوق شاید همان اتفاق خوب باشد ، همان دو خط لبخند...

 • به تو از دور سلام

  به تو از دور سلام

  مجموعه عکس فوق مربوط به زائرانی است که مسیر پر فراز و نشیب نجف به کربلا را با پای پیاده طی کرده اندو پس از سختی های بسیار، برای اولین بار از راه دور با گنبد حرم حضرت عباس(ع) روبرو می شوند. در این مجموعه سعی شده است احساسات ناب این زائران ثبت شود.

 • امروز طهران 1

  امروز طهران 1

  تهران امروز ستون نیازمندی‌های تمام روزنامه‌هایش این بود نیازمندیم به خبرهایی خوب به مرهم به دل‌هایی بدون داغ نیازمندیم به اشک‌های از سر شوق به دلهره‌های اتفاقات خوب به مهربانی بیشتر نیازمندیم به اخباری با دو خط لبخند... #معصومه_صابر مجموعه عکس های فوق شاید همان اتفاق خوب باشد ، همان دو خط لبخند...

 • میدانگاه امیرکبیر

  میدانگاه امیرکبیر

  «پلازا» که در زبان اسپانیایی به معنی «میدان» است، به آن دسته از فضاهای عمومی اطلاق می‌شود که در دل شهرها قرار دارند و در واقع، فارغ از ابعاد تجاری، صرفا کارکردی پاتوق‌گونه برای شهروندان دارند. پلازای شهری میدانگاه امیرکبیر با ۶۵۰۰ متر مربع مساحت در محله شکوفه در خیابان ۱۷شهریور در منطقه 14 قرار دارد.

 • گشتی در عکاسخانه شهر

  گشتی در عکاسخانه شهر

  این موزه شامل اموال و اشیایی بود که طی دوران حکومت قاجار در ایران جمع آوری شده بود و پس از این بود که موزه های رسمی در ایران شکل گرفت؛ قدمت تشکیل موزه در ایران و قدمت عکاسی در ایران هر دو به زمان قاجار بازمی گردد و همانطور که اولین موزه در کاخ گلستان شکل گرفته، اولین عکاسخانه هم در کاخ گلستان بوده با نام عکاسخانه مبارکه همایونی و حال پس از گذشت این همه زمان درمی یابیم که عکاسی نیز آنقدر تاریخ پرسرگذشتی داشته که خود به تنهایی اساس شکل گیری یک موزه را بوجود آورده است یعنی موزه تخصصی – تاریخی عکاسی با عنوان " موزه عکسخانه شهر" .

 • واتیکان کوچک در قلب تهران بزرگ

  واتیکان کوچک در قلب تهران بزرگ

  کلیسای ارتدکس یونانی به عنوان زیباترین کلیسای یونان است که در خیابان شهید مفتح تهران و در چهار راه طالقانی قرار دارد. ارتدوکس در زبان یونانی به راست دینی ترجمه می‌شود. مرکزیت این کلیسا بر اثر اختلافاتی که در اصول الاهیاتی مردم ارتدوکس یونان به وجود آمد از هم پاشید. مردم ارتدوکسی که ساکن بیزانس یا رم شرقی بودند از رم غربی جدا شدند و در نقاط مختلف از جمله ایران و در تهران پراکنده شدند. همین عامل منجر به شکل‌گیری کلیسایی در تهران به نام کلیسای ارتدکس شد. این کلیسا متعلق به یونانیانی است که در ایران زندگی می‌کردند اما امروزه به دلیل اینکه اکثر پیروان کلیسای ارتدکس یونانی به خارج از ایران مهاجرت کرده‌اند مراسم کمی در این کلیسا برگزار می شود.

 • برگزاری آزمون استخدامی دستیار مدیران شهرداری

  برگزاری آزمون استخدامی دستیار مدیران شهرداری

  آزمون استخدامی دستیار مدیران شهرداری صبح امروز جمعه 11 مهر 1399 و با حضور 2603 نفر از واجدین شرایط در دو حوزه امتحانی دانشگاه علامه طباطبایی (خواهران) و دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز (برادران) برگزار شد. در این فرآیند ۲۶۵ نفر دستیار برای ۱۲۰ جایگاه شغلی مدیریتی به کار گرفته خواهند شد.

 • موزه جنگ (خانه تیمورتاش)

  موزه جنگ (خانه تیمورتاش)

  موزه جنگ؛ خانه "عبدالحسین تیمور تاش" وزیر دربار پهلوی اول بوده و حدود سال ۱۳۱۰ در دو طبقه ساخته شده است؛ این موزه ارزشمند برای نوروز امسال آماده بازدید علاقمندان است و شهروندان می‌توانند علاوه بر تماشای معماری زیبای بنا، آئینه کاری های نفیس که در سقف تالار اصلی کار شده است، گچبری های ظریف و استادانه در سر ستون ها و درها و پنجره‌های چوبی با فرم ها و اشکال زیبا؛ از ادوات جنگی و سلاح های قدیمی نیز بازدید کنند.موزه جنگ در میدان پاستور ،خیابان پاستور شرقی،میدان جنگ قرار دارد.

 • عمارت کلاه فرنگی بیسیم

  عمارت کلاه فرنگی بیسیم

  عمارت کلاه فرنگی (بیسیم) یک بنای تاریخی است که برای ارتباط با جهان در سال ۱۳۰۱ ساخته شده است؛ این عمارت در وزارت ارتباطات قرار دارد و در حال حاضر بسیاری از نخستین تجهیزات رادیویی به همان شکل و شمایل سابق خود در این عمارت مستقر هستند. طراح این ساختمان "مارکوف پروس" آلمانی بوده است؛ این بنا به دستان ابراهیم معمارباشی، معمار وزارت پست و تلگراف سابق بنا شده است.

 • به بهانه روز آتش‌نشانی و ایمنی

  به بهانه روز آتش‌نشانی و ایمنی

  شعله های سرکش و خشمگین و سوزان را فرو می نشانی با دنیایی از دلهره. همه روز و شبت را با آتش، پنجه می افکنی تا هیچ خانواده ای، شبی را بی خانه پلک نبندد. پیشانی تو را می بوسم که خط های سرنوشت بسیاری از انسان ها به پیشانی تو گره خورده است.

 • ویژه برنامه هفته دفاه مقدس در منطقه 2

  ویژه برنامه هفته دفاه مقدس در منطقه 2

  همزمان با هفته دفاع مقدس و با همت شهرداری منطقه 2 نمایشگاه و ویژه برنامه ای تحت این عنوان در منطقه برگزار شد.

 • قبور شهدای غواص در هفته دفاع مقدس

  قبور شهدای غواص در هفته دفاع مقدس

  پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته اند، اما حقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده اند. (شهید آوینی) همزمان با هفته دفاع مقدس یاد شهدای گمنام و غواص آرمیده در منطقه 8 را گرامی داشتیم و با به تصویر کشیدن قبور آنها به مقام شامخ شان ادای احترام کرده ایم.

 • مراسم زنگ شهدای دانش آموز

  مراسم زنگ شهدای دانش آموز

  36 هزار دانش آموز در طول هشت سال جنگ تحمیلی شهید شدند که از این تعداد سه هزار و ۹۵۰ دانش آموز در بهشت زهرا آرمیده اند و امروز شهردار تهران برای گرامیداشت یاد و خاطره آنها زنگ دانش آموز شهید را نواخت.

 • رزم نمایش عملیات والفجر ۸

  رزم نمایش عملیات والفجر ۸

  همزمان با سالروز آغاز جنگ تحمیلی، رزم نمایش آبی خاکی عملیات والفجر ۸ دوران دفاع مقدس در دریاچه شهدای خلیج ‌فارس تهران دوشنبه 31 شهریور 1399 بازسازی شد. این رزمایش تا روز جمعه 4 مهر اجرا می‌شود.

 • رژه نمادین اتوبوس های شرکت واحد به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

  رژه نمادین اتوبوس های شرکت واحد به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

  شرکت واحد اتوبوسرانی تهران هر سال با شروع هفته دفاع مقدس برای یادآوری تلاش‌های کارکنان این سازمان در آن ایام به صورت نمادین کاروانی از اتوبوس‌هایی که در آن ایام فعالیت می‌کردند را تشکیل و از میدان تجریش تا انتهای خیابان ولیعصر رژه برگزار می‌کنند.

 • رقابت های جایزه بزرگ اتومبیلرانی و موتور سواری رشته درگ

  رقابت های جایزه بزرگ اتومبیلرانی و موتور سواری رشته درگ

  رقابت های جایزه بزرگ اتومبیلرانی و موتور سواری رشته درگ با حضور چهره های شاخص و قهرمانان این رشته ورزشی، روز جمعه 28 شهریور ماه در سرزمین ایرانیان برگزار شد.

 • روز جهانی پاکسازی زمین از زباله

  روز جهانی پاکسازی زمین از زباله

  طرفداران و فعالان پاکیزگی محیط زیست روز 15 سپتامبر هر سال که به نام «روز جهانی پاکیزگی» نام گذاری شده به خیابان ها، اماکن عمومی شهرها، سواحل رودخانه و دریا سرازیر می شوند تا با جمع آوری زباله سهمی حتی کوچک در پاکیزه سازی زمین داشته باشند.در این میان با همت سازمان پسماند شهرداری تهران پویش جمع آوری ته سیگار از طولانی ترین خیابان خاورمیانه با حضور برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، مدیر عامل سازمان پسماند و جمعی از فعالان محیط زیست انجام شد.

 • نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران

  نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران

  جلسه دورنگاه ارتباطات تهران شهر( مدیران روابط عمومی شهرداری تهران) در موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد تهران برگزار شد.

 • بازدید از نیروگاه بعثت

  بازدید از نیروگاه بعثت

  برگزاری نشست تخصصی ایمنی در نیروگاه برق بعثت با حضور رضاکرمی رئیس سازمان پیشگیری مدیریت بحران شهر تهران، پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶، مسعودشیخ مدیر نیروگاه برق بعثت و ... با موضوع مخاطرات و محسنات مربوط به انرژی در حال تولید برق در نیروگاه بعثت انجام شد.