سرمایه اجتماعی در ایران بسیار بالاست

شهر: در ایران هیچ خللی در آموزش متخصصان یا نیروی کار وجود ندارد  و سرمایه اجتماعی در این کشور بر عکس سایر کشورهای آسیا و اقیانوسیه بسیار بالاست.

 به گزارش خبرنگار شهر، مریم جوان شهرکی، نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) در ایران صبح امروز در نشست آنلاینی به مناسب روز جهانی گفتگو با حضور روسای سازمان‌های بین‌المللی در ایران گفت: روابط شهرداری تهران با سازمان‌های بین‌المللی بسیار سازنده و البته طولانی است و امروز هم سالروز تاسیس نمایندگی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران است که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد.

او افزود: در سال ۲۰۱۶ و روز ملی گفتگو، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد تصمیم به ایجاد دفتر نمایندگی در ایران گرفت که کمی پس از توافقنامه برجام این کار انجام شد، چرا که این توافقنامه چشم انداز مثبتی برای تعامل جهانی ایجاد کرده بود.

نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران گفت: پس از حضور در ایران، بر توسعه صنعتی ایران تمرکز کردیم  و بر اساس آن یک سند با ۵۰ نکته کلیدی تدوین شد که نشان می‌داد در ایران هیچ خللی در آموزش متخصصان یا نیروی کار وجود ندارد  و سرمایه اجتماعی در این کشور بر عکس سایر کشورهای آسیا و اقیانوسیه بسیار بالاست؛ اما حلقه مفقوده توسعه صنعتی در ایران، شکاف میان شبکه سازی با بخش‌های فعال بین‌المللی است.

او افزود: سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران بیش از ۲۰ پروژه با هماهنگی با دولت ایران اجرا کرده است، سال گذشته هم شهردار تهران تعاملات بسیار مثبتی با این سازمان با تمرکز بر توسعه صنعتی و دسترسی برابر داشت.

نشست آنلاین شهردار با روسای سازمان های بین المللی مقیم در تهران صبح روز سه شنبه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۹ با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، غلامحسین محمدی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، زهیر صباغ‌پور، معاون بین‌الملل مرکز ارتباطات شهرداری تهران و روسای سازمان‌های بین‌المللی، خانم اوگوچی دنیلز، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد و نماینده برنامه عمران ملل متحد، کلودیو پروویداس، نماینده مقیم برنامه توسعه عمران ملل متحد، مریم جوان شهرکی، نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران و علی مجتهد شبستری، رئیس دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل برگزار شد.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک کنید.

خبرنگار: فریبا رحمانی

۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
کد خبر: 2409

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =